Міжнародна науково-практична конференція ІТКМ-2016

23-28 травня 2016 року на базі пансіонату «Первоцвіт» (м. Яремче) відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Інформаційні технології та комп’ютерне моделювання» (ІТКМ-2016).

Організатор конференції: кафедра інформатики факультету математики та інформатики Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника.

Співорганізатори:

• Вінницький національний технічний університет,
  • Центр математичного моделювання Інституту прикладних проблем механіки і математики ім. Я. С. Підстригача НАН України,
  • AGH науково-технологічний університет (Польща),
  • Інститут кібернетики НАН України,
  • Національний технічний університет України «КПІ»,
  • Новий університет Лісабона (Португалія),
  • Люблінська політехніка (Польща),
  • Азербайджанська державна нафтова академія,
  • Об’єднаний інститут проблем інформатики НАН Білорусі,
  • Інститут інженерів з електротехніки та електроніки (IEEE),
  • Українська секція Громадської організації «Івано-Франківський ІТ кластер».

Для участі в конференції було подано 152 заявки від провідних науковців вищих навчальних закладів України, Таджикистану і Польщі, що перевищує показники минулих років і свідчить про активність наукової діяльності як на факультеті математики та інформатики нашого університету, так і в інших університетах. Виявили бажання взяти участь в роботі конференції представники University of Lodz (Лодзь, Польща), AGH University of Science and Technology (Краків, Польща) та Finance and Economics Institute of Tajikistan (Душанбе, Таджикистан). У цьогорічній конференції також взяли участь науковці з 14-ти областей України.

Робота конференції здійснювалась за наступними напрямками:

• інформаційні технології в технічних системах;
  • інформаційні технології в соціумі, освіті, медицині, економіці та екології;
  • теорія інформації, кодування та перетворення форми інформації;
  • цифрова обробка та ущільнення інформації;
  • захист інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах;
  • математичне та комп’ютерне моделювання складних систем;
  • прикладні методи дослідження дискретно-неперервних математичних моделей;
  • архітектоніка комп’ютерних мереж, систем та компонентів;

Під час науково-практичного заходу учасники конференції презентували результати власних розробок та досліджень у галузі сучасних інформаційних технологій та систем, системного аналізу, проектування комп’ютерних інформаційних систем, технологій проектування й програмування комп’ютерних систем та мереж, інженерії програмного забезпечення, захисту програм та даних, комп’ютерної електроніки, логіки й схемотехніки, алгоритмів та методів обчислень, комп’ютерної графіки, моделювання паралельних і розподілених обчислень, комп’ютерних систем штучного інтелекту, моделювання нерівноважних процесів; моделювання некласичних задач механіки та тепломасоперенесення; математичних методів обчислювального експерименту; моделювання інформаційних та телекомунікаційних мереж; моделювання складних систем дискретно-неперервної природи.

За результатами роботи конференції прийнято такі висновки:

• відзначено високий науковий рівень презентованих доповідей як досвідчених, так і молодих вчених;
  • вирішено продовжити наукові дослідження у висвітлених напрямках та започаткувати співпрацю науковців, які працюють у суміжних напрямках;
  • рекомендовано кращі доповіді до друку у наукових фахових виданнях України;
  • висловлено подяку організаторам конференції за високий рівень організації;
  • рекомендовано проведення конференції в наступні роки з метою продовження співпраці науковців та обміну досвідом.