IV Відкритий чемпіонат з судоку

14 березня 2019  в рамках святкування міжнародного дня числа пі та проведення тижня математики відбувся IV Відкритий чемпіонат факультету математики та інформатики Прикарпатського університету з судоку. Оргкомітет чемпіонату очолив доцент кафедри диференціальних рівнянь і прикладної математики Казмерчук Анатолій Іванович. У чемпіонаті взяли участь 46 учасників, серед яких було 29 учнів середніх навчальних закладів міста Івано-Франківська. Учасникам було запропоновано впродовж  60 хвилин розв’язати  5 головоломок, серед  яких три класичних судоку  і два калкудоку (при підготовці завдань були використані ресурси сайту www.calcudoku.org,  а ознайомитись із завданнями чемпіонату можна тут). Класичні судоку відомі багатьом, тому і не дивно, що більше половини учасніків розв’язали принаймні одне завдання. А ось інші завдання виявилися досить складними, так обидва калкудоку розв’язали лише п’ятеро учасників.

В особистій першості трійка призерів виглядає так:

1. Яворський Любомир, Івано-Франківський природничо-математичний ліцей
2. Оліяр Олександр, Івано-Франківський природничо-математичний ліцей
3. Олійник Мар’яна, факультет математики та інформатики Прикарпатського університету, М-4

Призери в категорії учнів середніх навчальних закладів:

1. Яворський Любомир, Івано-Франківський природничо-математичний ліцей
2. Оліяр Олександр, Івано-Франківський природничо-математичний ліцей
3. Ріщук Орест, Українська гімназія № 1,
Загрійчук Владислав, Івано-Франківський природничо-математичний ліцей,
Твардовський Денис, Фізико-технічний ліцей ІФНТУНГ.

З повними результатами чемпіонату можна ознайомитися тут.

Переможці були відзначені грамотами і солодкими призами.

Дякуємо всім учасникам за участь у чемпіонаті, вітаємо переможців і запрошуємо всіх бажаючих взяти участь у наступних інтелектуальних змаганнях.

Розв’язки