Всеукраїнська олімпіада з математики
Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника
для професійної орієнтації вступників
на основі повної загальної середньої освіти
Проводить факультет математики та інформатики Університету згідно з Правилами прийому та наказом № 1587 Міністерства освіти і науки України від 21.12.2016 р.
Мета: виявити математично обдарованих вступників, допомогти їм перевірити і розвинути свої здібності, надати учасникам пільги при вступі на математичні та інші спеціальності Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника (додаткові 10 балів до конкурсного бала абітурієнта для випускників).
Брати участь у олімпіаді і змагатись за першість і цінні призи можуть особи, що здобувають повну загальну середню освіту або здобули її раніше. Додаткові бали при вступі можуть отримати учні, що складають національний мультипредметний тест у 2024 році і вступають на його основі до ПНУ, а інші набудуть цінний досвід, що збільшить шанси у наступні роки.
Олімпіада складається з двох етапів — заочного та очного, який залежно від чинних на момент проведення безпекових обмежень може відбутися у синхронному дистанційному режимі.
Заочний етап складається з двох незалежних і рівноцінних дистанційних турів. Взяти участь за бажанням можна в обох чи в тільки в одному з турів. По 10 завдань творчого характеру розміщуються на веб-сайті факультету 11 березня і 25 березня, їх можна завантажити за посиланням 1 і посиланням 2.
Перед надсиланням своїх розв’язань учасники реєструються на сторінці, чим одночасно дають згоду на обробку потрібних для підведення підсумків олімпіади персональних даних.
Написані власноручно розв’язання (не обов’язково всіх) завдань першого чи другого дистанційного туру з достатніми поясненнями учасники надсилають відповідно до 23 березня та до 6 квітня:
* у вигляді сканів чи якісних фото сторінок роботи електронним листом з темою “Олімпіада” на адресу katg@pnu.edu.ua;
чи
* у паперовому вигляді у деканат факультету звичайною поштою або особисто. Адреса:
Факультет математики та інформатики
Прикарпатського національного університету
імені Василя Стефаника
вул. Шевченка 57/317
Івано-Франківськ
76018
Про отримання електронного листа організатори повідомляють на електронну адресу відправника. Отримання розв’язків, надісланих звичайною поштою, можна перевірити за телефоном деканату: +380-342-59-61-08.
Кожне з завдань оцінюється від 0 до 5 балів. Результатом туру є сума чотирьох найвищих оцінок за розв’язані завдання (максимально — 20 балів). Результатом заочного етапу є кращий з результатів двох дистанційних турів (єдиний, якщо учасник взяв участь тільки в одному з турів).
Попередні результати дистанційних турів будуть оприлюднені на веб-сайті олімпіади відповідно 27 березня і 10 квітня. Учасники, незгідні з оцінюванням виконаних завдань, можуть до 12.00 відповідно 29 березня та 12 квітня подати письмово у деканат факультету чи електронною поштою заяву до апеляційної комісії на адресу katg@pnu.edu.ua, у якій вказати причину незгоди. Апеляції відбудуться дистанційно 30 березня та 13 квітня з 12.00, посилання буде вказано на сайті олімпіади.
Після оприлюднення остаточних результатів обох дистанційних турів на сайті олімпіади учасники, що здобули принаймні 15 балів з можливих 20 за чотири найкраще розв’язані задачі хоча б в одному з них, будуть допущені до очного етапу, що відбудеться з дотриманням норм безпеки 20 квітня о 11.00 в аудиторії 306 головного корпусу Університету по вул. Шевченка 57, м. Івано-Франківськ. Реєстрація учасників починається о 10.00 в ауд. 316. Якщо очний формат проведення створюватиме загрозу для безпеки учасників, то етап буде проведено у синхронному режимі із застосуванням дистанційних технологій.
Організатори запрошують громадські організації до спостереження за ходом Олімпіади у спосіб, що не перешкоджає її проведенню. Зокрема, громадські спостерігачі мають право спілкуватися з учасниками очного етапу Олімпіади та ознайомитися з його завданнями виключно після завершення туру.
Заяви до апеляційної комісії щодо підсумків очного етапу подаються в письмово у деканат факультету чи електронною поштою на адресу katg@pnu.edu.ua до 12.00 22 квітня, а апеляції відбудуться 22 квітня з 14.00 в ауд. 316.
Остаточні результати олімпіади оприлюднюються на сайті олімпіади 23 квітня. Для встановлення підсумків особистої першості учасники впорядковуються за спаданням сум результатів заочного та очного етапів. При їх рівності враховується сума балів за всі розв’язані завдання. До 50% учасників з кращими результатами, незалежно від того, чи набрали вони 90% можливих залікових балів в очному етапі, рішенням предметно-методичної комісії оголошуються призерами Олімпіади і нагороджуються дипломами. Для учасників, що здобули дипломи І-го та ІІ-го ступеня, факультет та спонсори олімпіади встановлюють цінні призи.
Учасникам, які в очному етапі отримали не менш, ніж 90% можливих залікових балів (27 балів), здобувають повну загальну середню освіту у 2024 році або здобули її раніше і складають НМТ у 2024 році, при вступі на спеціальності, які згідно з рішенням Кабінету міністрів України та правилами прийому Університету потребують особливої підтримки та для яких коефіцієнт конкурсного предмета “Математика” не менший, ніж 0,5, зокрема, на математичні спеціальності, у рік проведення Олімпіади її результати зараховуються як успішне проходження підготовчих курсів, що дає право на додаткові 10 балів до конкурсного бала абітурієнта (але не більш, ніж 200 балів у підсумку).
Ці учасники, зараховані на спеціальності факультету математики та інформатики, що згідно з правилами прийому потребують особливої підтримки, матимуть право першочергово претендувати на грошові премії та стипендії для студентів ПНУ від державних і приватних фондів.